8 Ocak 2009 Perşembe

Ünlüler nasıl kilo veriyor

Mucize diyetle 7 kilo verdiHızla kilo veren şarkıcı mucize diyetini anlattıİki oğlunu da peş peşe doğurduğu için çok kilo alan ünlü şarkıcı, dans ederek fazla kilolarından kurtulduğunu söyledi..

Geçtiğimiz yıl yaşadığı sancılı dönemlerden sonra, son günlerde kendisini iyice toparlayan ve hayatına çeki düzen veren ünlü şarkıcı Britney Spears, görüntüsünü de yeniliyor. Oğulları Sean Preston ve Jayden James'i peş peşe doğurduğu için doğum sonrası kilolarını uzun süre veremeyen Britney Spears, son günlerde hızla kilo vermeye başladı ve forma girdi.

BABASIYLA DANS EDİYOR

Spears, kilo vermesinin sırlarını ve özel diyetini Life&Style dergisine anlattı. Bir süredir Kaliforniya'da bulunan Bally Total Fitness Merkezi'nde dans dersleri alan genç şarkıcı, 'Egzersiz yapmak bir süre sonra çok sıkıcı hale gelebiliyor ama dans etmek çok zevkli' diyor.

Dansla 4 haftada 7 kilo vermeyi başaran ünlü yıldız, her gün düzenli olarak birkaç saatini dansa ayırıyor. Spears'a dans salonunda babası Jamie Spears da eşlik ediyor. Beslenmesine dikkat eden güzel şarkıcı, kırmızı eti haftada sadece iki kez tüketmeye özen gösteriyor. Spears dans dersinden sonra soluğu bisiklette alıyor.

İŞTE BRİTNEY'NİN DİYETİ:

Kahvaltı:

Genç şarkıcı, her sabah yağsız süt ile yulaf ezmesi veya tam tahıllı kahvaltı gevrekleri tüketiyor.

Öğle yemeği:

Spears'ın öğle yemeklerinde tercihi, ızgara tavuk veya balık. Yanında da taze yeşilliklerle yapılan bol salata.

Akşam yemeği:

Ünlü yıldız akşam yemeklerinde ızgara hindi veya ızgara somon balığı yiyor. Bu öğünde asitli içecekler içmiyor.


..........

Halil Ergün çimen içti, Doğulu yoga yaptı Özcan Deniz ise meyve yedi! İşte ünlülerin önemli diyet sırları;
20 günde 11 kilo vermeyi başaran usta oyuncu Halil Ergün rejim yapmak isteyen ünlü erkekleri gaza getirdi.

Özcan Deniz 20 günde 6 kilo; Kenan Doğulu ise yaz başından beri 23 kilo verdi. Okan Bayülgen'in hedefi rockçı Mick Jagger gibi olmak!..

Kadınlar gibi artık erkekler de görünüşlerine dikkat etmeye ve kilo verme derdine düştü. Kadın sanatçıların yanısıra artık erkek sanatçılar da yediklerine son derece dikkat ediyor, özel mönülerle forma giriyor. Özellikle birkaç sanatçı var ki, kısa sürede verdikleri kilolarla büyük dikkat çekiyor...

Ergün çimen içtiİlk olarak Halil Ergün, geçtiğimiz haftalarda kendini Kuşadası Davutlar Köyü'nde bir sağlık merkezine kapatmış ve 20 günde 11 kilo vermişti. Çimen suyu içip bol bol meyve yiyen Ergün, hayatında ilk kez yoga yaptığını söylemiş ve 'Rejime devam ediyorum. Biraz daha kilo vereceğim' diye konuşmuştu.

Deniz meyve yedi

Ergün'den sonra Özcan Deniz de 20 günde 6 kilo verdi. Deniz, sık ve az yeme kuralına uyup sebze ve meyve ile beslendiğini söyledi. Ünlü sanatçı şöyle konuştu: 'Zeytinyağlı yemekler dışında başka bir şey yemedim. Ana yemeğim hep meyve oldu. Akşam 19.00'dan sonra asla hiçbir şey yemedim. Bol su içtim. Hedefim, 4 kilo daha vermek.'

Doğlu yoga yaptıDiyet yapanlar kervanına ünlü şarkıcı Kenan Doğulu da katıldı. Doğulu, yaz başından bu yana 23 kilo verip incecik bir görüntüye sahip oldu. Mide rahatsızlığı yüzünden yediklerine hep dikkat ettiğini söyleyen Doğulu, yoga yapmaya başladı. Yakışıklı sanatçı, sık sık meyve çayları içtiğini de söyledi.

Bayülgen'in sırrı!
Son olarak kısa sürede kilo veren bir diğer isim de Okan Bayülgen oldu. Bir diyetisyen yardımı ile birkaç haftada 13 kilo veren Bayülgen'in sırrı ise günde altı öğün yemek. Sık ve az yediğini söyleyen Bayülgen, ünlü star Mick Jagger gibi zayıf olmak istediğini açıklayıp rejime devam ettiğini belirtti.